monitory bezszwowe wizyjne

Zalety monitorów wizyjnych

Na koncertach, meczach czy innych eventach, gdzie widzi się potrzebę transmitowania obrazu z głównej sceny widzom znajdującym się dalej od najważniejszego wydarzenia, montuje się wielkoformatowe monitory. Również osobom przebywającym tuż pod sceną przydają się powiększające ekrany, gdy trudno im dojrzeć detale ukryte na scenie. Monitory bezszwowe stale zdobywają coraz większe grono odbiorców, jednak, jakie jest tego główny powód?

Budowa i zastosowane monitorów wizyjnych

monitory bezszwowe wizyjneJako że monitor wizyjny to połączenie kilku mniejszych formatem telewizorów, nie można pozwolić, by odbiorowi czystego obrazu przeszkadzały ramki wzmacniające konstrukcje. Dla najlepszych doznań wizyjnych stworzono monitory bezszwowe wizyjne, które charakteryzują się brakiem bramki lub jej nienaturalnie cienką grubością, sięgającą jedynie czterdziestu czterech setnych milimetra. Niewielkie obramowanie jest ogromną zaletą, gdyż podczas budowy ścian wizyjnych używa się monitorów, które będą jak najlepiej oddawały transmitowany obraz jako całość. Dzięki niesamowitej niewielkiej grubości ramki mówi się, że monitor jest bezszwowy, bo jedynie patrząc na niego pod kątem, można dojrzeć dzielące ekran kratki. Monitory mogą mieć różne przekątne długości, dzięki temu, że monitory wizyjne są tak jakby połączeniem kilku telewizorów, więc możliwe jest wielokrotnie zwiększanie ich wielkości aż do nawet czternastu metrów przekątnej.

monitory bezszwowe wizyjne

Jako że nie są to zwykłe monitory, z których korzystają przeciętni konsumenci, monitory bezszwowe są zbudowane z wydajniejszej matrycy rozdzielczej i dzięki niej mogą pracować na okrągło. Choć czas pracy jest taki sam, do pracy o zwiększonej wydajności najlepsze są te, które dają jasność ekranu na poziomie siedmiuset nitów na metr kwadratowy. Takie monitory przydają się również podczas konferencji – na dużym ekranie o wiele łatwiej przedstawić dawny problem. W wielu miejscach, gdzie należy zadbać o porządek i utrzymywać kontrolę nad ruchem, na przykład powietrznym również montuje się tam ściany wizyjne, zbudowane z wytrzymałych monitorów. Niekwestionowanie, monitory dobrej firmy potrafią znacznie pomóc w trakcie eventu i podczas codziennej pracy nadzorczej.

Przy wyborze odpowiedniego monitora bezszwowego wizyjnego należy zwrócić uwagę na jego parametry, czyli wytrzymałość matrycy, zdolność do nieustannego działania oraz odpowiednia luminacja. Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie są sobie równe i dzięki różnorodności w modelach można wybrać odpowiednie dla nich zastosowanie. To wszystko składa się na odpowiedni dla budżetu i potrzeb klienta produkt, który będzie prawdziwą ozdobą koncertu czy najlepszą pomocą w pracy w telewizji.