tworzenie stron

Tworzenie stron – co może obejmować?

Tworzeniem stron internetowych zazwyczaj zajmują się profesjonalni informatycy i graficy. Ich znajomość rzeczy sprawia, że strona może być stworzona szybko, a efekt będzie zadowalający. Oferta na wykonanie strony może różnić się nie tylko ceną (tym jak ktoś się ceni), ale także tym co będzie obejmować.

Jak stworzyć dobrą stronę www?

tworzenie stronJedni robią sam projekt strony, inni zajmują się wszystkim od momentu zakupu domeny i hostingu, kończąc na wygrywaniu zdjęć i pisaniu tekstów. Co zatem obejmuje ogólne hasło jakim jest tworzenie stron w Olsztynie? W najszerszej wersji informatyk zajmuje się wygrywaniem strony na serwer, jak i dopasowaniem panelu admina w zarządzaniu np. dodanie tam strony i sklepu internetowego. Następnie można przejść do właściwego tworzenia strony. Wszystko zaczyna się od tak zwanej templatki, czyli jakby motywu strony. Jest to jej szablon, według którego będą się wyświetlały treści na stronie. W szablonie zawarte są takie informacje jak ilość zdjęć na stronie, szerokość kolumny, wielkość czcionki w nagłówku, czy szybkość zmiany zdjęć na pasku bocznym. To absolutna podstawa każdej strony internetowej i z nią jest najwięcej pracy.

tworzenie stronLiczą się nie tylko takie parametry jak wysokość, szerokość czy szybkość, ale i kolor, rodzaj czcionki, poprawność wyświetlania się strony na urządzeniach mobilnych (responsywność). Często powstają wersje testowe (próbne) strony, które są konsultowane z klientem. Jeśli jest on z czegoś niezadowolony to powinien na tym etapie dać znać, bo jeśli na stronie będą już wszystkie teksty i grafiki to zmiany będą trudniejsze do przeprowadzenia. Kiedy szablon jest zaakceptowany można przejść do wypełniania strony treściami, czyli tekstami i multimediami. Tekstu nie powinno być zbyt dużo. Na przykład w opisie sukienki letniej powinny być umieszczone takie dane jak jej wymiary, materiał z jakiego jest wykonany, ewentualnie zdanie o tym, do czego sukienka pasuje, czy jak się ją pierze. Nie ma sensu rozpisywanie się na temat tego, czy taka sukienka jest modna, jaki ma kolor i wzór (to przecież widać), ani dodawać tekstów typowo reklamowych w stylu : W tej sukience będziesz wyglądać jak księżniczka.

Liczy się prosty przekaz i w tym wypadku dobre zdjęcia. Coraz więcej firm oferuje pisanie tekstów na stronę klienta (seo copywriting), które nie tylko będą zwięzłe i atrakcyjne, ale również sprawią, że strona będzie czytelna dla przeglądarek, a jej ranking pozycji wzrośnie. Rzadziej oferowane jest wykonywanie zdjęć produktowych, najczęściej informatycy mogą się co najwyżej ograniczyć do ich wgrania i podpisania.

Leave a Comment