Systemy CRM – SugarCRM

Systemów CRM jest obecnie coraz więcej. Poza gotowymi programami sprzedawanymi przez różne firmy, mamy także systemy przygotowywane na zamówienie, dostosowane do konkretnej firmy.

Istnieją jednak rozwiązania łączące w sobie te dwa podejścia

Jednym z najpopularniejszych systemów jest SugarCRM, zalety crmstworzony 2004 roku, przez trzech programistów z Kalifornii. Podstawowa wersja ich systemu CRM jest udostępniona jako wolne oprogramowanie. To oznacza, że nie tylko możemy pobrać taki system za darmo, ale również możemy go modyfikować na potrzeby naszej firmy. Możemy to zrobić nawet bez znajomości języków programowania, ponieważ udostępniony został prosty kreator modułów dodatkowych. Spora liczba gotowych rozwiązań, polska wersja językowa, czy możliwość własnych konfiguracji to tylko niektóre z ich zalet.

Do wad należy zaliczyć mało przyjazny wygląd, co wpływa na gorszą obsługę. Poza wersja bezpłatną mamy również płatne wersje Professional, Enterprise i Ultimate. Dzięki nim dostajemy dodatkowe wsparcie techniczne, wersje mobilne na różne systemy, spersonalizowane prognozy i raporty, czy wyższy poziom bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, ponieważ daje możliwość samodzielnego dostosowania systemu i podwyższania liczby funkcji, w zależności od potrzeb firmy.

Leave a Comment