sluchawki do biura

Słuchawki do biura jako telefon stacjonarny

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszej dobie telefonów komórkowych, nikt nie zaprząta sobie głowy urządzeniami jakim są telefony stacjonarne. Jednak nie zapominajmy o biurowcach, gdzie praca bez nich nie byłaby praktycznie możliwa.

Słuchawki do biura pozwolą jednocześnie pracować i rozmawiać

sluchawki do biuraW branży telefonów stacjonarnych największym zainteresowaniem obecnie cechują się telefony analogowe oraz voip. Telefon analogowy jest jednym z najstarszych i najprostszych urządzeń na rynku umożliwiającym połączenia telekomunikacyjne. Najprostszy aparat składa się z panelu sterującego oraz słuchawki. Słowa wypowiadane do słuchawki przetwarzane są na sygnał elektryczny, który zostaje przesłany za pomocą systemów komutacji centrali telefonicznej.
Odbiór sygnału odbywa się w drugim aparacie telefonicznym znajdującym się na drugim końcu linii. Dawniej telefony służyły jedynie do prowadzenia rozmów, zaś dzisiejsze, nowoczesne telefony gigaset dodatkowo oferują wiele możliwości jakimi są identyfikacja rozmówcy, archiwizowanie i nagrywanie rozmów, zapisywanie numerów, prowadzenie rozmów głośnomówiących poprzez telefon konferencyjny itp.
Mimo to, telefony analogowe mają jeden minus, a mianowicie opłaty abonamentowe za prowadzenie rozmów i użytkowanie linii telefonicznej są wysokie. Dlatego właśnie coraz więcej osób rozważa inwestycję w rozwiązanie jakim jest centrala telefoniczna voip, która umożliwia przekazywanie mowy za pomocą łączy internetowych bądź konkretnych sieci mogących korzystać z protokołu IP.

Telefonia internetowa voip pozwala na połączenia pomiędzy użytkownikami w kraju jak i za granicą znacznie mniejszym kosztem. Z takich rozwiązań korzystają głównie firmy prowadzące sprzedaż telefoniczną. Komputer i słuchawki do biura z mikrofonem służą jako zwykły telefon stacjonarny, z tym że komputer podłączony jest do sieci voip, dzięki czemu można z komputera nie ponosząc wysokich kosztów dzwonić do klientów nawet na telefony komórkowe. Słuchawki do call center umożliwiają rozmowę zaś komputer posiada bazę danych z numerami klientów oraz oprogramowanie umożliwiające wykonanie połączenia. Oczywiście istnieje możliwość połączenia telefonu analogowego do sieci voip, jednak jest to niepraktyczne z punktu widzenia sprzedaży telefonicznej. Mogłoby się wydawać, że voip to rozwiązanie idealne, jednak ma ono swoje wady.
Mianowicie dużo większa zawodność oraz konieczność posiadania odpowiedniego sprzętu oraz oczywiście łącza internetowe.

Największym problemem tej technologii jest jednak jakość połączenia, która często zależy od internetu i prędkości przesyłu danych, mimo to wciąż jest to najlepsze rozwiązanie dla biur prowadzących sprzedaż telefoniczną.

Leave a Comment