Oprogramowanie

Programy dopasowane do branży

Programy komputerowe to nie tylko ogólne oprogramowanie, które pozwala nam na stworzenie dokumentów tekstowych, prezentacji multimedialnej, czy arkusza kalkulacyjnego. To także systemy specjalistyczne, które są dopasowane do konkretnej branży i ułatwiają pracę przedsiębiorców.

Jakie oprogramowanie dla hoteli?

OprogramowanieSą oczywiście profesjonalne programy, które jednak sprawdzą się w wielu firmach ze względu na ogólne zastosowanie. Są to systemy magazynowe, finansowe, księgowe, kadrowe. Ich moduły można dopasować, więc każdy może je zamówić. Jednak warto także zainwestować w programy lepiej odpowiadające na zapotrzebowanie branży, np. oprogramowanie dla sieci hoteli. Taki system może zawierać takie moduły jak moduł rezerwacji pokoi, zamawiania jedzenia, zarządzania sala konferencyjną, zarządzania pracownikami, sprzątaniem pokoi. Systemy dedykowane posiadają inne możliwości modyfikacji, niż programy standardowe. W takim programie mogą być zawarte wszystkie dane potrzebne do sprawnego zarządzania hotelem. Również firmy gastronomiczne znajdą w ofercie coś dla siebie. W programach dla nich przeznaczonych można znaleźć takie opcje jak wprowadzanie przepisów, sprawdzanie stanu magazynu z jedzeniem, automatyczne powiadomienie o brakach spożywczych, zarządzanie stolikami w restauracji, generowanie rachunków dla klientów. Ten program usprawnia tworzenie zamówień, jak również przygotowywanie posiłków.

OprogramowanieNowi pracownicy będą mieli zawsze menu oraz proporcje składników przed sobą, co sprawi, że inny pracownik nie będzie musiał być oddelegowany do uczenia go receptur. Jeśli chodzi o sklepy stacjonarne czy internetowe z magazynem to najpotrzebniejszy jest tu program magazynowy połączony ze skanerami elektronicznymi. Dzięki nim robienie zestawień produktów oraz przeprowadzenia inwentaryzacji jest o wiele łatwiejsze. Skaner skanuje kod kreskowy produktu, a jego ilośc od razu ,,wskakuje” do tabelki w programie magazynowym. To usprawnia całą pracę i sprawia, że nie trzeba liczyć wszystkiego dwa razy. Dedykowane oprogramowanie sprawdzi się nawet w branży motoryzacyjnej. Może go zamawiać dealer samochodowy, właściciel warsztatu, czy wypożyczalni samochodowej. W programie można wyliczać ile będzie kosztowała naprawa auta, umawiać klientów na jazdy próbne, czy też sprawdzać stan ilościowy części potrzebnych do konserwacji pojazdów.

Zakup specjalistycznych programów to czasem koszt kilkuset złotych, góra kilku tysiecy na kilka stanowisk i z wieloma modułami. Jest to wydatek, który na pewno się zwróci, więc stanowi dobrą inwestycje.

Leave a Comment