odzyskiwanie danych z dysków twardych

Odzyskiwanie danych z dysku po sformatowaniu

Co jakiś czas przydaje się sformatowanie dysku twardego, możemy w ten sposób wszystko uporządkować, odświeżyć. Być może dzięki temu komputer będzie działał sprawniej. Jednakże jeśli zapomnimy wcześniej zgrać na inny nośnik elektroniczny pliki, na których nam zależy – te przepadną. Czasami przez naszą nieuwagę może się tak stać, jednakże czy to oznacza, że pliki takie przepadły na zawsze?

Odzyskiwanie danych jest możliwe

odzyskiwanie danych z dysków twardychCzy jest możliwe odzyskiwanie danych z dysku twardego po jego sformatowaniu? Choć na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że nie, odpowiedź jest inna. Oczywiście, że tak! W dodatku jest to całkiem proste, ponieważ wystarczy do tego jeden program komputerowy. Za ten jednak musimy zapłacić, dlatego powinniśmy być przygotowani na taki wydatek. Licencja użytkowania wieczystego takiego programu to koszt około 130 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, iż sytuacja przypadkowej utraty ważnych danych może nam się zdarzyć jeszcze kiedyś ponownie, warto w to zainwestować, gdyż wówczas będziemy mieć świadomość, że nie musimy się już o nic martwić, ponieważ dane zawsze odzyskamy szybko i sprawnie, niezależnie co by się działo. Zatem jak przebiega takie odzyskiwanie danych z dysku twardego po formacie? Program pozwala na intuicyjne poruszanie się, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z tym zadaniem.

odzyskiwanie danych z dysków twardychPo prostu po uruchomieniu się okna wyboru dysku, wchodzimy w ten, który był sformatowany. W tym momencie rozpocznie się skanowanie dysku w celu poszukiwania plików. Zaznaczamy, że oprócz plików istniejących mają być wyświetlane także te skasowane. Możemy zaznaczyć też opcję wyświetlania nadpisanych plików, tych zaszyfrowanych oraz skompresowanych. Wszystkie dane pojawią się w oknie przeglądarki. Może to trochę potrwać, w zależności od tego, jakiej pojemności był taki dysk. Oczywiście nie musimy czekać, aż całe skanowanie dysku się skończy, możemy działać na bieżąco – i zapisywać poszczególne pliki gdy tylko się one ukażą. Możemy też czekać oczywiście do końca, a wtedy zaznaczyć na raz wszystkie pliki i zapisać je jednocześnie. Każdy powinien wybrać rozwiązanie wygodniejsze dla siebie.

Konkludując, powinniśmy cieszyć się, że żyjemy w tak nowoczesnych czasach, w których nawet skasowane pliki nie są tak naprawdę skasowane i można je szybko i sprawnie odzyskać. Dzięki temu jakiekolwiek nasze przypadkowe działania nie są nieodwracalne, możemy w ten sposób zmienić wcześniejsze decyzje i odzyskać usunięte zdjęcia, teksty, pliki. Z pewnością taki program do odzyskiwania danych jest naprawdę przydatny w wielu sytuacjach.