naprawa komputerów

Naprawa zalanych komputerów – na czym polega?

Jedną z najpopularniejszych usterek z jakimi spotykają się informatycy pracujący w serwisach komputerowych są zalane laptopy. Często podczas pracy czy oglądania filmów na komputerze pijemy sobie herbatę, czy słodkie napoje.

Naprawa komputerów i szybkie suszenie

naprawa laptopów Przez nieuwagę zawartość kubka może trafić nieszczęśliwie na nasz komputer. Zalanie komputera stacjonarnego jest mało prawdopodobne, bo składa się on z wielu części i w najgorszym wypadku woda wyleje się nam na klawiaturę. W laptopie mamy jednak ,,wszystko razem”, czyli płytę główną, monitor, klawiaturę i myszkę (touchpad). Zalanie jego jest zatem bardziej problematyczne. Jednak przy szybkim działaniu możemy liczyć na to, że komputer można uratować. Co należy zrobić, kiedy coś rozlało się nam na komputer? Przede wszystkim powinniśmy zacząć od odłączenia źródeł prądu, czyli zasilacza i baterii. Większość laptopów posiada łatwą do wysunięcia baterię, więc nie stanowi to problemu. W przypadku baterii wbudowanej powinien istniej przycisk ,,wyłączający ją”. Następnie trzeba komputer odwrócić do góry nogami. Najlepiej jest jak najbardziej otworzyć klapę laptopa, żeby kąt rozwarcia był jak największy. Wiele osób zaczyna usuwanie cieczy od biegu po ręczniki czy papier toaletowy i ścieraniu płynu z wierzchu. W tym czasie przenika on do wnętrza komputera i niszczy jego podzespoły.

naprawa komputerówNależy zacząć od odwrócenia komputera, by ciecz mogła wypływać swobodnie, a w międzyczasie czy po zakończeniu wstępnego suszenia można przetrzeć laptop ręcznikiem papierowym. Jeśli mamy możliwość wysunięcia klawiatury to warto jest z tego skorzystać. To domowym wysuszeniu komputera należy zanieść laptop do serwisu, tam zostanie dokonana fachowa naprawa zalanych laptopów w Bydgoszczy. Tam serwisanci ocenią zniszczenia i powiedzą nam ile rzeczy zostało uszkodzonych. Jeśli jest to tylko klawiatura, to szybko i tanio da się to załatwić. Jeśli jednak płyn dostał się do płyny głównej to laptopa być może nie da się naprawić lub będzie to bardzo kosztowne. Jeśli na komputer wyleje się woda to jesteśmy w najlepszej sytuacji. Gorsze są napoje słodkie i słodzone, na przykład herbata czy kawa z cukrem. Wtedy możemy być prawie pewni, że klawiatura będzie do wymiany lub drogiej naprawy. Najgorsze są ciecze lepkie, takie jak olejki, czy alkohole, na przykład czerwone wino. Wino bardzo reaguje z podzespołami komputera, jak i z plastikiem.

Ciesze oleiste i lepkie za to jest bardzo trudne do usunięcia, bo nie da się ich po prostu zetrzeć, a też nie będą spływały podczas domowego suszenia. Lepiej jest zatem nie stawiać szklanek z napojami w pobliżu laptopów.

Leave a Comment