klawiatura mechaniczna podświetlana

Mechaniczna klawiatura podświetlana – jakie ma funkcje?

Wybór najodpowiedniejszej klawiatury mechanicznej uzależniony jest bardzo często od tego, do czego zostanie ona później wykorzystana. Wyróżnić można przede wszystkim te zaawansowane – stosowane najczęściej przez graczy, jak i te podstawowe, które służą do pracy, nauki lub sprawdzania podstawowych informacji w internecie. Każda klawiatura wyposażona jest w dodatkowe funkcje, które ułatwiają jej użytkowanie.

Klawiatura z diodami LED

klawiatura mechaniczna podświetlanaUrządzenia profesjonalne często wyróżniają się podświetleniem. Co jeszcze mają do zaoferowania? Funkcjonalność klawiatury zależy przede wszystkim od kwoty, jaką przyszły użytkownik chce przeznaczyć na zakup. Podstawowy produkt może zostać zakupiony już nawet za kilkanaście złotych. Wbrew pozorom sprawdza się bardzo dobrze – ma standardowy czas reakcji, nie posiada wielu dodatkowych i skomplikowanych przycisków i jest prosty w nauce. Jednak dla graczy jest to urządzenie, które może okazać się niewystarczające. Profesjonalna i praktyczna klawiatura mechaniczna podświetlana jest diodami LED, montowanymi pod przyciskami. Mogą one mieć dowolny kolor, pulsować lub pozostać włączone na stałe – wszystkie te opcje konfiguruje się za pomocą dedykowanego oprogramowania dołączonego do produktu.

klawiatura mechaniczna podświetlanaJednak nie tylko design produktu jest istotny dla gracza. Klawiatura ma również wiele innych funkcji, jak chociażby przyspieszony czas reakcji – daje on gwarancję, że po wciśnięciu klawisza, ruch w grze zostanie wykonany natychmiastowo. Urządzenie ma również kilka dodatkowych przycisków, za pomocą których można odtwarzać muzykę w tle, sterować jej głośnością lub przełączać playlistę. Nie można zapomnieć również o samej wytrzymałości produktu. Te profesjonalne urządzenia są w stanie wytrzymać nawet do kilkudziesięciu milionów kliknięć, a ich przyciski pozostają nieścieralne. Klawiatura dla osób zaawansowanych musi posiadać także antypoślizgowe stópki, które uniemożliwiają przesuwanie się urządzenia w trakcie rozgrywki. Nie są to jedyne funkcje, w jakie wyposażone są produkty – każdy z nich może się różnić. Klawiatury mechaniczne z podświetleniem LED zazwyczaj kojarzone są z produktami dla osób zaawansowanych.

Bezproblemowo mogą z nich korzystać również osoby początkujące, jednak mogą one mieć problem z mnogością dodatkowych przycisków i funkcji, które zrozumie osoba bardziej obyta ze sprzętem. Przy częstym użytkowaniu komputera warto zainwestować w nieco droższą klawiaturę, za około 200 złotych, gdyż te tańsze mogą okazać się mniej wytrzymałe i ostatecznie użytkownik będzie zmuszony ponieść dodatkowe koszta naprawy lub wymiany.