Laptopy poleasingowe – biznes i rynek

Leasing to pojęcie kojarzące się przede wszystkim z motoryzacją. Wiele firm decyduje się na samochód w leasingu, dzięki czemu mogą od razu z niego korzystać bez większych wydatków. Raty leasingowe są dobrane wygodnie dla osoby leasingujacej, a po okresie ratalnym auto można wykupić za niewielką kwotę.

Laptopy poleasingowe są tanie

laptopy poleasingoweDzięki temu nawet małe firmy czy takie borykające się z problemami finansowymi mogą posiadać własną flotę samochodową, na przykład auta dla przedstawicieli handlowych. Jednak leasing nie dotyczy jedynie samochodów. Na takie ,,wypożyczenie” można wziąć maszyny do fabryki, czy inne duże sprzęty. Coraz większa popularnością cieszą się jednak komputery, laptopy, monitory czy drukarki, również brane w leasing. Firmy mogą wypożyczyć taki sprzęt do swojego biura. Dzięki temu mogą niewielkim kosztem zdobyć potrzebny sprzęt multimedialny. Dostajemy w leasingu nowy komputer gotowy do użycia. Po okresie użyczenia nie każda firma decyduje się na wykup takiego sprzętu. Czasem jest on im potrzebny czasowo, na przykład w okresie zwiększonej sprzedaży, czasem są już w na tyle dobrej sytuacji finansowej, że stać ich na zakup dobrego, nowego sprzęty komputerowego i stary im niepotrzebny. Wtedy firmy leasingujące zabierają sprzęt i mogą go sprzedać, bądź znowu leasingować.

laptopy poleasingoweJednak pierwsza opcja jest najczęściej stosowana. Taki laptop poleasingowy, czy też monitor lub drukarka, zostanie sprzedany za o wiele niższą cenę jaką byśmy zapłacili za ten sam sprzęt w sklepie. Ponadto, kupując używany sprzęt od osoby prywatnej nigdy nie mamy pewności, że jest on w pełni sprawny. Nawet sprawdzając laptop na miejscu nie zauważymy, że znajdują się w nim jakieś wirusy, czy jakiś program zajmujący więcej miejsca nie będzie działał. Wybierając opcję laptopa z firmy leasingującej mamy stuprocentową pewność, że komputer został sprawdzony przed oddaniem do sprzedaży i jest w pełni sprawny. Jeśli coś pójdzie nie tak, na przykład laptop zostanie uszkodzony podczas transportu, to możemy go oddać na reklamacji, co zazwyczaj jest niemożliwe w przypadku prywatnych kupujących. Rynek usług wypożyczenia na dłuży okres sprzętu komputerowego na pewno będzie się rozrastał. Coraz więcej przedsiębiorców poszukuje takich niskobudżetowych rozwiązań dla swojej firmy. A leasing ma wiele zalet.

Rozkłada się koszty na małe raty, a sprzęt od razu jest w użyciu. W zależności od rodzaju leasingu można tez sobie odpisać wynajem od podatków czy zamortyzować koszty. To na pewno korzystne działanie z punktu widzenia finansów firmy.

Leave a Comment