komputer

Komputer do streamowania

W dzisiejszych czasach często można się spotkać z tym, że na niektórych platformach internetowych gracze udostępniają swoją rozgrywkę z gry, aby pochwalić się swoimi osiągnięciami i przy okazji nauczyć swoich widzów co i jak. Do tego oczywiście potrzebny jest odpowiedni sprzęt, dzięki któremu nie będzie żadnych problemów z nagrywaniem własnych gier.

Zwróć na to uwagę przed zakupem komputera

komputerWielu młodych ludzi jest fanem e-sportu. Stąd przyszła moda na streamowanie swoich gier i udostępnianie ich na stronach internetowych. Jedną z najbardziej popularnych nagrywanych gier, na które można się natknąć, jest Fortnite, który podbił serca młodych ludzi. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że te zajęcie nie jest aż tak proste jak się wydaje, bo najsampierw powinno się pozyskać odpowiedni do tego sprzęt. Dobry komputer do streamowania Fortnite to przede wszystkim taki, który jest szybki i wydajny. Jednostka ta powinna być jak najbardziej silna, aby móc wytrzymać całe przeciążenie związane ze streamowaniem. Można kupić odpowiednie części i samemu taki komputer złożyć, jednakże łatwiejszym i szybszym sposobem będzie kupno gotowej już jednostki.

komputerNajważniejszym podzespołem w kwestii dobrego komputera jest procesor. To on będzie odpowiedzialny za wykonywanie wszystkich działań związanych z obsługą gry i prawidłowym wprowadzeniem transmisji do sieci. Dlatego właśnie do tego będzie potrzebna bardzo duża ilość mocy. Kolejnym istotnym elementem dla streamera jest porządna karta graficzna. Z kiepską grafiką ciężko będzie prowadzić internetowe transmisje, ponieważ zacinanie się gry podczas rozgrywki nie będzie korzystne zarówno dla gracza, jak i dla zainteresowanych widzów. Dlatego trzeba wybrać taki komputer, którego karta graficzna będzie dostosowana do intensywnego gamingu w wysokiej rozdzielczości. Dochodzi do tego pamięć RAM. Najczęściej dobierana do sprzętu ma 8 GB, jednakże można się również spotkać z takimi, które mają 12, 16 lub więcej GB. Nie powinno się zapomnieć o dysku twardym SSD, który powinien cechować się szybkością odczytywania oraz zapisywania. Dochodzą jeszcze do tego zasilacz, chłodzenie, płyta główna. Wszystko w jak najlepszej jakości.

Streamowanie może stać się codziennością dla graczy, którzy posiadają odpowiedni do tego sprzęt. Warto przyłożyć się przy przeglądaniu różnych ofert i wybrać najlepszą, aby później móc cieszyć się z grania, swobodnie przesyłać transmisje do internetu i sprawiać przyjemność również osobom, które o wiele chętniej obejrzą rozgrywkę kogoś, kto posiada porządną jednostkę.