Jak powinna wyglądać prywatna strona internetowa?

Strony internetowe są niezwykle popularne. Zna je tak naprawdę każdy. Jest również wiele zasad wskazujących na to jak powinna wyglądać strona internetowa aby była chętnie odwiedzana przez internautów?

Jak należy prowadzić stronę internetową?

Jest wiele zasad i poradników dotyczących stron firmowych, ciężko jednak znaleźć informacje na temat tego jak powinna wyglądać prywatna strona internetowa. A jak wiadomo tych także jest całe mnóstwo, są to chociażby blogi modowe, podróżnicze czy opowiadające o życiu konkretnej osoby.

Jakich zasad zatem przestrzegać by prywatna strona była chętnie odwiedzana? Wiele zasad można wprost skopiować z tych dotyczących firmowych stron internetowych. Podstawą jest częste dodawanie kolejnych postów na stronę – często nie znaczy jednak kilka postów dziennie, a około dwóch albo trzech w tygodniu.

Język jakim będziemy należy się posługiwać powinien być dostosowany do odbiorców oraz zgodny z tematyką poruszaną. Internauci bardzo lubią oglądać zdjęcia więc w miarę możliwości dobrze jest je zamieszczać na stronie.

strona internetowaWażne jest także, aby na prywatnej stronie internetowej znalazła się także zakładka ,,O mnie” a w niej kilka informacji, które potencjalnego czytelnikowi przybliżą postać autora. To dobry chwyt na budowanie swego rodzaju więzi między właścicielem strony a jego czytelnikiem, który znacznie podwyższa ilość wyświetleń strony.

Ponadto trzeba też pamiętać o dostosowaniu kolorystyki oraz o tym, iż konkretny kolor budzi konkretne skojarzenia i tak na przykład mniej chętnie są czytane strony w ciemnych niż w jasnych kolorach.

Leave a Comment