odzyskiwanie danych

Jak odzyskać utracone dane z nośników?

Każdemu użytkownikowi nośnika danych z pewnością wielokrotnie zdarzyło się przypadkowo usunąć ważne informacje lub uszkodzić urządzenie do takiego stopnia, że nie było w stanie się odzyskać zawartości. Nieustannie poszukiwane są rozwiązania, które ułatwią przywracanie danych, bez jakiegokolwiek uszkodzenia pliku. Obecnie istnieje kilka sposobów na odzysk, tych bardziej i mniej skutecznych.

Odzyskiwanie danych w dobrej cenie

odzyskiwanie danychWyróżnia je przede wszystkim cena i dobór profesjonalnych narzędzi. Pierwszym ze sposobów odzyskania utraconych danych jest skorzystanie z darmowych programów. Producenci umożliwiają przywrócenie najprostszych plików, jak na przykład zdjęć, które zostały ręcznie usunięte. Oprogramowanie występuje również w wersji płatnej, która dostarcza znacznie więcej rozwiązań. Nic nie będzie jednak tak skuteczne, jak skorzystanie z pomocy specjalistów. Firmy oferujące odzyskiwanie danych z SSD w Warszawie, Gdańsku, czy Krakowie dysponują wiedzą i specjalnymi narzędziami, dzięki którym bezproblemowo zajmą się przywróceniem zawartości. Na ich pomoc mogą liczyć użytkownicy, którzy sformatowali dysk lub zniszczyli go. Bez względu na to, czy są to uszkodzenia mechaniczne, logiczne, czy elektroniczne – eksperci momentalnie zabiorą się do pracy.

odzyskiwanie danychNa początku fachowcy przeprowadzą dokładną ekspertyzę, aby dowiedzieć się, czy istnieje szansa odzysku danych i jak trudne będzie to zadanie. Im szybciej użytkownik zgłosi się ze swoim urządzeniem, tym większe jest prawdopodobieństwo sukcesu. Ciekawe rozwiązanie stosują niektóre firmy, które pobierają opłatę wyłącznie wtedy, kiedy zawartość uda się odzyskać. W zależności od zakresu usług przedsiębiorstwa, to oferuje przywracanie z różnych nośników. Bezproblemowo mogą poradzić sobie z dyskami SSD i HDD, serwerami, kartami pamięci, płytami CD/DVD, czy PenDrivem. Czas oczekiwania jest krótki i w wielu przypadkach dane odzyskać można od razu na miejscu. Nigdy nie ma jednak gwarancji, że plik nie został trwale bądź częściowo uszkodzony. Dane z nośników można odzyskać na kilka sposobów – z pomocą specjalistów lub samodzielnie, korzystając z darmowych lub płatnych oprogramowań.

Dedykowane programy nie umożliwiają jednak często przywrócenia informacji ze zniszczonych dysków. W przypadku skorzystania z usług firm jest to możliwe. Użytkownik, który nie chce narazić plików na uszkodzenie, nie powinien samodzielnie podejmować prób przywrócenia, a jedynie błyskawicznie po usterce zgłosić się do specjalistów, którzy bezpłatnie doradzą i wykonają szczegółową ekspertyzę.