kopanie bitcoin

Grupowe kopanie bitcoinów

Kryptowalut ciągle przybywa. Większość z nich nie jest jednak w dalszym ciągu tak znana i popularna jak bitcoin. Posiadają one również znacznie niższy kurs, czasami nie przekraczający nawet równowartości 1 dolara. Co sprawiło, że to właśnie bitcoin jest najpopularniejszą i najbardziej rozchwytywaną wirtualną walutą?

Kopanie bitcoin jest popularne

kopanie bitcoinI jak najefektywniej wykonać jego kopanie? Nic dziwnego, że bitcoin zyskał taką popularność, gdyż jest to pierwsza wprowadzona kryptowaluta. Pierwszy wykopany blok, pierwsza transakcja, pierwszy ustalony kurs – to wszystko działo się już prawie 10 lat temu. Przez cały ten czas bitcoin zyskał grono zwolenników i ludzi, którzy chcieliby go posiadać w swoim wirtualnym portfelu. Jego pierwszy kurs nijak ma się do obecnego (prawie kilkanaście tysięcy dolarów), gdyż wynosił zaledwie kilka dziesięciotysięcznych części dolara. Nazwa tej kryptowaluty nawiązuje do oprogramowania, które ona wykorzystuje oraz do sieci peer-to-peer, która jest przez nią formowana. Wykopana może być przechowywana w komputerowym portfelu lub w serwisie zewnętrznym, który zajmuje się trzymaniem portfeli użytkowników. Kopanie bitcoin jest identyczne, jak w przypadku pozyskiwania innych, mniejszych kryptowalut. Użytkownicy, którzy chcą się tym zająć, muszą posiadać odpowiednio duży i szybki sprzęt o ogromnej mocy obliczeniowej.

kopanie bitcoinTą ostatnią udostępnia się do rozwiązywania problemów kryptograficznych, za których poprawne wykonanie użytkownik otrzymuje bitcoina. Kiedyś mogło się to odbywać przy pomocy zwykłych komputerów lub laptopów, teraz jednak te problemy są na tyle złożone, że nie poradzi sobie z nimi pierwszy lepszy sprzęt. Dlatego niejednokrotnie powstają tak zwane „kopalnie”, czyli grupa kilku osób kopiących, którzy przekazują określoną moc obliczeniową swojego urządzenia, a po sukcesywnym rozwiązaniu problemu dzielą zyski według włożonego wkładu. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na samodzielne kopanie kryptowalut, dlatego dobrym sposobem jest dołączenie do działającej już kopalni – giełdy. Tam użytkownicy oferują kupno lub sprzedaż mocy obliczeniowej i ich jedynym zadaniem jest czekanie na zgłoszenie. Za odstąpienie konkretnej wartości mocy można otrzymać nawet do 0.3 bitcoina, co z czasem może uformować się w pokaźną sumę wirtualnego pieniądza. Początkujący użytkownicy, którzy chcą dorobić się bitcoinów nie mają łatwo.

Profesjonalny sprzęt do kopania jest kosztowny i do jego przechowywania potrzeba ogromnej ilości miejsca. Nic nie jest jednak stracone, skoro istnieją takie miejsca jak duże kopalnie, giełdy. Dzięki nim każdy użytkownik wirtualnego świata może otrzymać odpowiednio dużą część kryptowaluty w zamian za oferowaną moc obliczeniową.