system rejestracji czasu pracy

Czy nowoczesne systemy RCP się sprawdzają?

Systemy RCP (Rejestracji Czasu Pracy) cieszą się coraz większą popularnością w wielu przedsiębiorstwach bez względu na branżę, w której działają. Mają one na celu wspomóc kadrę kierowniczą w kontrolowaniu swoich pracowników, a przy tym zadbać o właściwy przydział obowiązków. Jest wiele modeli tego typu urządzeń, które dostosowuje się w zależności od wielkości budynku, ilości zatrudnionych pracowników, a także wykonywanych przez nich zadań.

Łatwy w obsłudze system

system rejestracji czasu pracyWiele osób zastanawia się, na czym polega działanie systemów RCP oraz, czy są one na tyle skuteczne, jak gwarantuje to producent. To, czy system RCP sprawdzi się w konkretnym przedsiębiorstwie, w dużej mierze zależy od wybranego producenta oraz modułów, które zawiera sprzedawane przez niego urządzenie. Nowoczesny system rejestracji czasu pracy powinien przede wszystkim być wygodny w użytkowaniu. Aby było to możliwe, zaleca się wybierać urządzenia z możliwością autoryzacji pracowników na różne sposoby – poprzez wpisanie kodu PIN, zbliżenie karty RFID czy przyciśnięcie palca. Maksymalny komfort powinien zostać zapewniony nie tylko pracownikom, ale również kadrze kierowniczej. Kontrola obecności pracowników w konkretnych punkach o wyznaczonych godzinach powinna być przeprowadzana błyskawicznie i bez zbędnych problemów. Warto zatem wybierać taki sprzęt, który przesyła informacje o autoryzacji w różnych formatach, które wybierze sobie kierownik.

system rejestracji czasu pracyOprogramowanie systemów RCP powinno być kompatybilne z różnymi innymi modułami możliwymi do zainstalowania. Dobrym rozwiązaniem jest zatem wybierać systemy, które pochodzą od producentów nieustannie zajmujących się rozwojem swojego produktu. W ofercie takich firm bardzo często można znaleźć dodatkowe udogodnienia, które ułatwią posługiwanie się programem oraz całym urządzeniem. Mowa tu między innymi o spolszczeniu czy bardziej rozbudowanych funkcjach. Takie systemy RCP mogą być nieco droższe, jednak jest to inwestycja na długie lata, która nie będzie wymagała ponoszenia częstych, dodatkowych kosztów. Warto zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi rodzajami systemów RCP. Każdy z nich jest inny i można dopasować je zarówno do obiektów otwartych, jak i zamkniętych.

Idealnie sprawdzą się w biurowcach, na stadionach czy nawet w różnego rodzaju ośrodkach edukacyjnych. Dzięki zastosowaniu takich systemów kontrolowanie swoich pracowników będzie szybkie i wygodne. W każdym momencie będzie można sprawdzić, gdzie dana osoba się znajduje, kiedy przyszła do pracy oraz o której godzinie opuściła budynek.